Wyniki wyszukiwania

2007-12-05
Marcin Muc

2007.12.05 Badmintoniści w magistracie

Obsypani medalami
Badmintoniści z Uczniowskiego Klubu Sportowego 15 w Kędzierzynie-Koźlu spotkali się we wtorek z włodarzami miasta. Ich wizyta miała związek z sukcesem, jaki odnieśli podczas turnieju w Choroszczy koło Białegostoku, gdzie zdobyli tytuł drużynowego Mistrza Polski Juniorów
Z prezydentem Wiesławem Fąfarą, jego zastępcą Piotrem Gabryszem oraz dyrektorem MOSiR-u, Dariuszem Brojem spotkali się: Krzysztof Maślanka (grający trener UKS 15) oraz Adam Sujka, Damian Broj, Rafał Skrzek i Przemek Urban. Trzej ostatni należą do szerokiej kadry narodoweji mają na swoim koncie liczne medale mistrzostw Polski.
Na turnieju w Choroszczy, (podczas którego zmagało się 10 najlepszych polskich zespołów) Damian Broj został uznany za najlepszego zawodnika, a Krzysztof Maślanka za najlepszego trenera. Wspomniany już Damian Broj grający w deblu z Rafałem Skrzekiem to obecnie 6 para w Polsce według listy kwalifikacyjnej. Na ten sezon młodzi zawodnicy postawili przed sobą równie ambitne plany.
Prezydent Wiesław Fąfara nie krył satysfakcji, że oprócz siatkówki, także w kilku innych dyscyplinach zawodnicy z naszego miasta osiągają spore sukcesy. Zdaniem prezydenta jest to świetna promocja Kędzierzyna-Koźla.
Wbrew pozorom badminton jest dosyć drogim sportem. Każdy zawodnik na podstawowy sprzęt musi wydać od 800 do 1000 zł. Na same tylko lotki UKS 15 wydaje od 10 do 13 tysięcy złotych rocznie.
UKS 15 istnieje od 1995 r. Obecnie gra w nim około 60 zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych.
 
Andrzej Kopacki
specjalista ds. komunikacji społecznej-asystent prezydenta 

Foto: Andrzej Kopacki