Oblężenie Twierdzy Koźle - strona główna
Witamy na stronie poświeconej wydarzeniom z okresu obecności Wielkiej Armii Napoleona na terenach dawnej śląskiej prowincji pruskiej, w tym oblężenia Twierdzy Kozielskiej oraz historii dawnego kozielskiego grodu. Twierdza Kozielska należała do systemu obronnego ośmiu twierdz pruskich. W naszym mieście zachowało się wiele elementów dawnych fortyfikacji oraz unikatowa pod względem sztuki inżynierskiej wieża obronna z przełomu XVIII i XIX
Wprowadzenie


Z uwagi na wielowiekowe tradycje Koźla, jako miasta-twierdzy oraz w związku obecnością Wielkiej Armii Napoleona na terenach dawnej śląskiej prowincji pruskiej, w tym oblężenia, w roku 1807 Twierdzy Kozielskiej, Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle stworzył stronę internetową poświęconą wydarzeniom tamtego okresu oraz historii dawnego kozielskiego grodu.

Twierdza Kozielska należała do systemu obronnego ośmiu twierdz pruskich. W naszym mieście zachowało się wiele elementów dawnych fortyfikacji oraz unikatowa pod względem sztuki inżynierskiej wieża obronna z przełomu XVIII i XIX.

Wszystkich zainteresowanych pomocą przy pracy nad stroną prosimy o sugestie i wszelkie informacje na ten temat.

Kontakt: napoleon@kedzierzynkozle.pl