To jest archiwalna wersja Portalu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, nieaktualizowana od 31.03.2016 r.
Aktualny Portal Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle znajduje się pod adresem http://www.kedzierzynkozle.pl

Wyniki wyszukiwania

2010-06-28
Administrator systemu

2010.06.28 Międzynarodowa Szkoła Letnia

Ciekawa inicjatywa Domu Europejskiego
Kolejną, XII już edycję Międzynarodowej Szkoły Letniej pt. „Sytuacja mniejszości narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej”, organizuje stowarzyszenie Dom Europejski przy Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Opolu.

Projekt skierowany jest do ludzi w wieku od 19 do 30 lat. Jego głównym tematem jest funkcjonowanie mniejszości narodowych w państwach Europy Środkowej i Wschodniej w aspektach prawnych, kulturowych i społecznych.

Wykłady w ramach Szkoły Letniej będą trwały od 6 do 16 września br. Pierwszy tydzień zajęć przeprowadzony zostanie w Opolu. W trakcie opolskiego etapu, uczestnicy wezmą udział w szeregu wykładów prowadzonych przez pracowników naukowych z całej Europy. Na drugą część szkoły młodzi ludzie wyjadą do Lwowa. Poza wykładami organizatorzy przygotowali również atrakcję turystyczną w postaci zwiedzania miasta i jego okolic. Wszystkie zajęcia, zarówno w Opolu, jak i we Lwowie prowadzone będą w języku niemieckim. Koszt uczestnictwa wynosi 200 złotych. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 lipca.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.domeuropejski.pl w zakładce „Sommerschule” lub pod numerem telefonu 77 423 28 88.