To jest archiwalna wersja Portalu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, nieaktualizowana od 31.03.2016 r.
Aktualny Portal Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle znajduje się pod adresem http://www.kedzierzynkozle.pl

Wyniki wyszukiwania

2010-06-29
Marcin Muc

2010.06.29 Dzieci z Kędzierzyna-Koźla w Szkole Orląt

Bliżej nieba
Koło medialne działające pod kierunkiem Doroty Michałowskiej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 12 w Kędzierzynie-Koźlu uczestniczyło w wyprawie do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Uczniowie zapoznali się z bazą dydaktyczno-szkoleniową, zasiedli za sterami symulatorów lotu, obserwowali zajęcia aerobowe, poznali historię szkoły i salę tradycji. Ponadto uczestniczyli w pokazie Kompanii Reprezentacyjnej Sił Powietrznych oraz zwiedzili Twierdzę Dęblińską. Udział w wyprawie pozwolił pogłębić wiedzę dzieci z zakresu lotnictwa do tego stopnia, że niektóre z nich już postanowiły, że w przyszłości będą latać.

- Pobyt w Szkole Orląt był możliwy dzięki uprzejmości Dowódcy 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego, generałowi brygady Tomaszowi Drewniakowi, któremu bardzo dziękujemy. Słowa uznania należą się również firmom i osobom prywatnym, sponsorom naszego przejazdu – mówi Dorota Michałowska.

Uczniowie PSP nr 12 przekazali na ręce dowództwa dęblińskiej szkoły albumy o Kędzierzynie-Koźlu oraz pracę plastyczną wykonaną przez ucznia klasy II, Jakuba Kuczerę.
Oprócz Szkoły Orląt grupa z Kędzierzyna-Koźla zwiedziła również Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Muzeum Lotnictwa w Krakowie i Opactwo Benedyktynów w Tyńcu.

 
 
 
 

Foto: Michał Mańka