2012-07-31 15:25:20
Małgorzata Jasiulek

Konkurs fotograficzny wypromuje zabytki z Opolszczyzny

Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle oraz Opolski Wojewódzki Konserwator Zabytków wraz ze Stowarzyszeniem Wikimedia Polska, zachęcają do uczestnictwa w konkursie fotograficznym pod hasłem; „Wiki Lubi Zabytki”.

Aby przyłączyć się do walki o nagrody, wystarczy wykonać fotografię dowolnego zabytku, sprawdzić jego numer w rejestrze zabytków na Wikipedii i załadować wykonaną fotografię na Wikimedia Commons. Konkurs trwa od 1 do 30 września. Na autorów najlepszych zdjęć czekają nagrody pieniężne: 2000 zł za I miejsce, 1000 zł za III miejsce oraz 500zł za miejsce III.

Opolski Wojewódzki Konserwator Zabytków przewidział również nagrody specjalne dla fotografów najlepszych zdjęć, ukazujących zabytkowe obiekty z terenu województwa opolskiego.

Szczegółowe informacje na temat regulaminu konkursowego można znaleźć na stronach: www.wzozopole.pl, http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:WZL oraz na blogu: www.wikizabytki.pl.

Konkurs „Wiki Lubi Zabytki” z założenia ma pozwolić na lepsze poznanie ukrytego piękna obiektów wpisanych do rejestru zabytków z terenu Opolszczyzny. Projekt tworzony jest społecznie przez polskich Wikipedystów na rzecz ruchu wolnej kultury. Konkurs jest także częścią globalnej inicjatywy Wiki Loves Monuments.