To jest archiwalna wersja Portalu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, nieaktualizowana od 31.03.2016 r.
Aktualny Portal Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle znajduje się pod adresem http://www.kedzierzynkozle.pl
2015-10-05 12:01:46
Jarosław Jurkowski

Brzdąc: Przewietrzmy miasto!

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Brzdąc” organizuje konkurs na plakat dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Przewietrzymy miasto”.

Wyobraź sobie miasto, w której można oddychać pełną piersią, powietrze jest przejrzyste i świeże. Wyobraź sobie miasto wolne od nadmiaru spalin, dymu, zanieczyszczonego powietrza. To miejsce, w którym spacer to przyjemność, w którym można biegać, jeździć na rowerze, oddychając świeżym powietrzem. W takim miejscu ludziom żyje się lepiej.

Spróbuj zachęcić mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, aby dbali o powietrze w mieście. Spróbuj przekonać mieszkańców, aby starali się redukować spaliny, zmniejszać emisję szkodliwych dymów z kominów.

Wykonaj plakat, którego hasło i przedstawienie graficzne będzie zachęcać do dbania o powietrze w Kędzierzynie-Koźlu. Zwycięska praca będzie promowała działania związane z projektem „Przewietrzymy miasto” i będzie zapowiadała happening organizowany przez SPD „Brzdąc” w formie plakatów i ulotek. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane w czasie wystawy towarzyszącej happeningowi w galerii handlowej „Odrzańskie Ogrody”.

Format plakatu - A4 lub A3. Technika wykonania jest dowolna. Każda praca powinna być opisana na odwrocie z uwzględnieniem informacji: imię, nazwisko, wiek autora, nazwa i adres szkoły. Prace należy dostarczyć osobiście (od poniedziałku do piątku w godz. 16.00-20.00) lub wysłać w terminie do 16 października (decyduje data wpływu do placówki) na adres: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Brzdąc”, ul. Grunwaldzka 29, 47-220 Kędzierzyn-Koźle.

Kontakt w sprawie konkursu: spd.brzdac@poczta.onet.pl, tel. 77/481-01-55 (w godzinach 16-20). Konkurs jest organizowany w ramach wsparcia zadań publicznych gminy Kędzierzyn-Koźle w zakresie ekologii w 2015 roku.

Do pobrania: