To jest archiwalna wersja Portalu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, nieaktualizowana od 31.03.2016 r.
Aktualny Portal Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle znajduje się pod adresem http://www.kedzierzynkozle.pl
2015-10-07 14:31:24
Jarosław Jurkowski

40 lat minęło… a potem nastała Jesień literacka

Sporo się będzie działo w najbliższych dniach na niwie kulturalnej w Kędzierzynie-Koźlu. Już dziś Towarzystwo Ziemi Kozielskiej zaprasza do Baszty na wystawę poświęconą 40 latom istnienia Kędzierzyna-Koźla. Jutro Piotr Marecki wtajemniczy nas w zawiłości literatury cyfrowej. Wisienką na torcie tych trzech intensywnych dni będzie Salon Muzyki i Literatury. W stulecie urodzin ks. Jana Twardowskiego wiersze przeczyta Olgierd Łukaszewicz. Oprawę muzyczną stworzą: Tomasz Spaliński – gitara klasyczna i Izabela Migocz – sopran.

Wernisaż wystawy w Baszcie rozpocznie się o godz. 17.30. Historię naszego „czterdziestolatka” będzie można tam zgłębiać do Sylwestra.

W ramach projektu „Jesień literacka w Kędzierzynie-Koźlu” Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wykład kulturoznawcy dr. Piotra Mareckiego „Literatura cyfrowa: wprowadzenie”. Odbędzie się on 8 października o godz. 12. w Filii nr 5 (ul. Damrota 32).

Gwiazdą kolejnego Salonu Muzyki i Literatury w ramach tego samego projektu będzie Olgierd Łukaszewicz, znany aktor filmowy i teatralny, ostatnio odtwarzający postać generała „Nila” w filmie Ryszarda Bugajskiego. Spotkanie odbędzie się 9 października o godz. 17. Wstęp wolny.

Projekt „Jesień literacka w Kędzierzynie-Koźlu” został objęty honorowym patronatem prezydenta miasta Kędzierzyn-Koźle.