To jest archiwalna wersja Portalu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, nieaktualizowana od 31.03.2016 r.
Aktualny Portal Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle znajduje się pod adresem http://www.kedzierzynkozle.pl
2015-10-12 12:59:03
Jarosław Jurkowski

Jubileuszowa gratka dla pasjonatów

Poczta Polska wypuści pamiątkową kartkę i znaczek z okazji jubileuszu 40-lecia Kędzierzyna-Koźla. 15 października zostaną też wykorzystane okolicznościowy stempel i datownik, przygotowane przez Regionalny Oddział Poczty Polskiej w Opolu.

Kto tego dnia rano zawita na kozielską pocztę, będzie mógł wysłać swoją korespondencję w wyjątkowy sposób. Najpierw zostanie ona oznakowana datownikiem okolicznościowym z hasłem: „40 lat miasta Kędzierzyn-Koźle”. Pomiędzy Urzędem Pocztowym nr 1 w Koźlu (ul. Łukasiewicza) a Urzędem Pocztowym nr 4 (ul. Doktora Judyma) przewiozą ją konni kurierzy, jak w XIX wieku. W Śródmieściu przesyłki zostaną ostemplowane datownikiem eksploatacyjnym oraz stemplem informacyjnym o treści: „Przewieziono Pocztą Konną na trasie UP Kędzierzyn-Koźle 1 - UP Kędzierzyn-Koźle 4 dnia 15.10.2015 kurier konny Alfred Glomb i Lothar König”, po czym już normalną drogą rozesłane do poszczególnych adresatów.

Taką drogę przemierzy też część jubileuszowych wydawnictw Poczty Polskiej. Wydanie 252 znaczków i 500 kartek sfinansował urząd miasta (4 tys. zł). O takie okolicznościowe pamiątki zabiegali kędzierzyńscy pasjonaci z Wojskowego Koła Filatelistów nr 33 i Miejskiego Koła Filatelistów nr 15. Oni też otrzymają większość nakładu. Jubileuszowe wydawnictwa trafią również do instytucji kultury, gmin partnerskich Kędzierzyna-Koźla i innych zainteresowanych osób.

Znaczek i kartka wydane z okazji 40-lecia nie będą sprzedawane. Ich prezentacja odbędzie się 15 października o godz. 9. rano w urzędzie miasta. Potem spod niedalekiego urzędu pocztowego przy ul. Łukasiewicza ruszą konni kurierzy z przesyłkami.