To jest archiwalna wersja Portalu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, nieaktualizowana od 31.03.2016 r.
Aktualny Portal Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle znajduje się pod adresem http://www.kedzierzynkozle.pl
2015-11-12 08:38:35
Jarosław Jurkowski

Nagrodzone za ruch i pomysł

24 września na kilku przystankach w Kędzierzynie-Koźlu wolontariusze z dwóch szkół - Zespołu Szkół Specjalnych w Kłodnicy i Zespołu Szkół Miejskich nr 5 w Azotach zorganizowali akcję „Bilet za ruch”. Zachęcali tam mieszkańców do aktywności fizycznej i w zamian obdarowywali ich biletami MZK.

Akcja spotkała się z sympatycznym odzewem, a kędzierzynian nie trzeba było namawiać do wykonania kilku skłonów czy przysiadów. Spodobała się też poza Kędzierzynem-Koźlem. Obie pomysłodawczynie - Ewa Hałambiec i Izabela Iwanejko zostały laureatkami konkursu na najlepsze wydarzenie sportowe społeczne. W nagrodę zaproszono je do Kopenhagi na Światowy Kongresu Ruchu.

W kongresie uczestniczyło 250 przedstawicieli krajów z całego świata. Każdy miał możliwość zaprezentowania tego, co dla niego w sprawach sportu jest najważniejsze i tego, co sport wnosi w życie każdego człowieka.

- Był to czas bardzo intensywny: wykłady na temat projektów sportowych, na temat angażowania młodych w sportowy wolontariat oraz wzajemna wymiana doświadczeń. Dyskutowaliśmy na temat młodzieży wykluczonej społecznie, ludzi niepełnosprawnych, seniorów oraz rodzin- o tym jak zachęcić każdego do rekreacji.

- Najbardziej zaimponowali nam Duńczycy,  u których ponad 40 proc. mieszkańców porusza się na rowerach po wspaniałych ścieżkach rowerowych. Tworzą ze starych hal produkcyjnych na obrzeżach miast wspaniałe ośrodki sportowe, w których młodzież spotyka się i uprawia sporty uliczne. Sama młodzież pod okiem instruktorów dba o takie miejsca, czuje się współodpowiedzialna za takie miejsca. Dla nich GAME Danmark to mekka sportowa. To jest godne naśladowania, jak za małe pieniądze z pomocą młodzieży można stworzyć tak wspaniałe miejsca.

- Wracamy z głowami pełnymi pomysłów na realizację nowych sportowych projektów wśród mieszkańców naszego miasta i województwa – „zagroziły” obie panie. Czekamy na spełnienie tej „groźby”. :)

Galeria zdjęć