To jest archiwalna wersja Portalu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, nieaktualizowana od 31.03.2016 r.
Aktualny Portal Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle znajduje się pod adresem http://www.kedzierzynkozle.pl
2015-11-12 11:15:54
Jarosław Jurkowski

Balcerowicz musi przyjechać

Pomiędzy 16 a 22 listopada po raz pierwszy na Opolszczyźnie odbędzie się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości. Przez kilka dni odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń w różnych miastach województwa – spotkań, debat, konferencji i warsztatów z szefami firm, specjalistami, naukowcami, samorządowcami; większość z nich w Kędzierzynie-Koźlu i Opolu. Szczegółowe harmonogramy na poszczególne dni znajdują się poniżej.

Koordynatorem organizacji ŚTP w naszym województwie został Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy Sp. z o.o. Inauguracja Tygodnia odbędzie się 16 listopada w hali „Azoty” w Kędzierzynie-Koźlu. Tego dnia z wykładem ”Co przed polską gospodarką?” wystąpi tam prof. Leszek Balcerowicz, polski ekonomista, wicepremier i minister finansów w pierwszym rządzie po 1989 roku.

17 listopada do Muzeum PRL (ul. Piastowska 86) zawita znany producent mebli Piotr Kler z Dobrodzienia. 19 listopada w Domu Kultury „Chemik” będzie się można z kolei zmotywować z Łukaszem Jakóbiakiem, znanym z internetowego talk-show „20m2 Łukasza”.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to też świetna okazja do uroczystego parafowania umów i organizacji konferencji. Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. podpisze list intencyjny w sprawie otwarcia Centrum Aplikacji OXO (16 listopada). Miejskie Wodociągi i Kanalizacja podpiszą umowę z Politechniką Opolską na przeprowadzenie diagnostyki wycieków w swojej infrastrukturze (17 listopada, godz. 11, sala 229 w urzędzie miasta). Godzinę później w tym samym miejscu zostanie podpisana umowa gminy Kędzierzyn-Koźle z inwestorem w sprawie zagospodarowania kozielskiego portu. 18 listopada nastąpi uroczyste podpisanie listu dotyczącego współpracy gospodarczej i organizacji międzynarodowej konferencji „Nowoczesne technologie, konstrukcje, materiały dla chemii i energetyki”.

Ciekawe powinny być również proponowane konferencje. 18 listopada przedsiębiorcy powinni zajrzeć na „Szanse i warunki inwestowania na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Kędzierzynie-Koźlu”. 20 listopada odbędą się z kolei konferencje „Równość płci a innowacyjność i przedsiębiorczość kobiet” i „Projekt zgazowania węgla szansą dla Kędzierzyna-Koźla”.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości są premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark. Ogólnopolskim koordynatorem ŚTP w Polsce jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Co roku Światowy Tydzień Przedsiębiorczości współtworzą firmy, organizacje pozarządowe, instytucje państwowe, uczelnie wyższe i osoby prywatne, które chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi.

ŚTP jako wydarzenie promujące przedsiębiorczość odbywa się w Polsce nieprzerwanie od 2008 roku, angażując setki partnerów (firm, instytucji, szkół i uczelni) z całego kraju. W tym roku patronat honorowy nad akcją objęły już: PARP, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwo Gospodarki i Komisja Europejska.

Do pobrania: