To jest archiwalna wersja Portalu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, nieaktualizowana od 31.03.2016 r.
Aktualny Portal Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle znajduje się pod adresem http://www.kedzierzynkozle.pl
2015-11-20 11:50:58
Jarosław Jurkowski

MOPS pomaga od ćwierć wieku

W Domu Kultury „Koźle” odbyła się uroczystość podsumowująca 25 lat istnienia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dziękując pracownikom socjalnym, nie zapomniano też o tych ludziach i instytucjach, którzy od lat wspierają działalność ośrodka lub z nim ściśle współpracują.

Szczególne podziękowania dyrektor MOPS-u Danuta Ceglarek i zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło skierowali do kilku instytucji: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, policji, Miejskiego Ośrodka Kultury, straży miejskiej i Powiatowego Urzędu Pracy w Kędzierzynie-Koźlu.

Kapituła złożona z pracowników MOPS-u przyznała też osobom zasłużonym dla ośrodka wyróżnienia honorowe - „Niezapominajki”. Otrzymali je Irena Czuta-Pakosz, niezmordowana promotorka nordic walkingu, wolontariusze Violetta Klatt i Aleksander Skorecki, Anna Mainusz, dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1, Joanna Hencel, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12, Beata Niźnik z Infiniti i Alicja Hepper z samorządu osiedla Piastów.

W ośrodku pracuje w tej chwili 147 osób. Oprócz głównej placówki w strukturach MOPS-u jest też pięć domów dziennego pobytu i 52 mieszkania chronione. W 2014 roku zrealizował on budżet w wysokości 29 mln zł, z czego dwie trzecie środków pochodziło z budżetu państwa, a jedna trzecia z budżetu gminy. Pracownicy ośrodka podejmują też związane z nim inicjatywy po godzinach pracy – to tzw. wolontariat pracowniczy. Jego efektem są m.in. efektowne pikniki rodzinne, które są organizowane przy DDP nr 5 na Pogorzelcu.

- Kierunki działalności MOPS-u ulegały na przestrzeni lat zmianom. Najpierw nastawialiśmy się na opiekę, w tej chwili jeszcze jest nacisk na pomoc, ale wyraźnie idziemy już w kierunku aktywizacji – podsumowuje dyrektor Danuta Ceglarek.

Galeria zdjęć