To jest archiwalna wersja Portalu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, nieaktualizowana od 31.03.2016 r.
Aktualny Portal Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle znajduje się pod adresem http://www.kedzierzynkozle.pl
2015-11-24 09:02:56
Jarosław Jurkowski

Piękna jesień dobiegła końca

Miejska Biblioteka Publiczna skutecznie zadbała o to, by przez kilka ostatnich miesięcy zapełnić popołudnia i wieczory miłośnikom kultury. Nasze miasto odwiedzili m.in. pisarz Wojciech Kuczok, reporter Jacek Hugo-Bader, tenor Wiesław Ochman i aktor Olgierd Łukaszewicz – żeby wymienić tylko najbardziej znane nazwiska. W końcu przyszła pora, by projekt „Jesień literacka w Kędzierzynie-Koźlu” dotarł do szczęśliwego finału.

Nawet podsumowanie odbyło się jednak w bliskim kontakcie z kulturą wysoką. Na początek dyrektor MBP Izabela Migocz wręczyła nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu „Zacznij czytać!” oraz instytucjom i osobom, które przyczyniły się do jego popularyzacji.

W konkursie wzięło udział 28 osób, które przedstawiły 41 prac mających służyć promocji czytelnictwa: 13 plakatów i 28 zdjęć w formie sleeveface z okładką książki. Oceniło je trzyosobowe jury: fotografik Justyna Łabuś z MBP, grafik Dariusz Herbowski i Andrzej Szopiński-Wisła,  prezes zarządu telewizji miejskiej TVM.

W kategorii plakat pierwszą nagrodę otrzymała Emilia Koenig, pierwsze wyróżnienie - Maciej Łanowski, drugie - Alicja Wydra, trzecie - Agnieszka Frankowska, a czwarte - Weronika Struś.

W kategorii zdjęcie sleeveface pierwszą nagrodę otrzymała Weronika Gąsior za zdjęcie pt. „Pandemonium”. Równorzędne pierwsze wyróżnienia przyznano Adrianowi Szczęsnemu za zdjęcie pt. „Tajemna historia” oraz Jadwidze Zejer za zdjęcie pt. „Zapomniałam, że cię kocham”, a drugie wyróżnienie Adrianowi Szczęsnemu za zdjęcie pt. „Niezawodny plan”.

Po rozstrzygnięciu konkursu odbyła się estradowa prezentacja fragmentów sztuki Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie” przygotowana w ramach warsztatów czytania performatywnego wspólnie z Państwową Szkołą Muzyczną nr 1, Publicznym Ogniskiem Artystycznym oraz II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu.

Projekt „Jesień literacka w Kędzierzynie-Koźlu” został objęty honorowym patronatem prezydenta miasta. Dofinansowano go ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2015.

Galeria zdjęć