To jest archiwalna wersja Portalu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, nieaktualizowana od 31.03.2016 r.
Aktualny Portal Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle znajduje się pod adresem http://www.kedzierzynkozle.pl
2015-12-03 12:30:40
Jarosław Jurkowski

Rynek musi ożyć

Kozielska starówka prawie zamiera w godzinach popołudniowych – kiedy zamknie się większość placówek handlowych, przez płytę Rynku sporadycznie przemykają pojedynczy przechodnie. Taki obraz nie odpowiada prezydent Sabinie Nowosielskiej, która od początku kadencji zapowiadała, że kozielski Rynek trzeba ożywić. Z jej postulatem zgodzili się miejscy radni, wprowadzając odpowiednie zmiany w uchwale o zwolnieniach podatkowych.

26 listopada Rada Miasta Kędzierzyn-Koźle dała zielone światło na starówce placówkom kulturalnym, restauracjom i innym placówkom gastronomicznym, piwiarniom, kawiarniom, winiarniom, sklepom z pamiątkami, wyrobami rzemieślniczymi i artykułami religijnymi oraz galeriom artystycznym. Zwolnienia od podatku od nieruchomości obejmą teren kozielskiego Rynku, wychodzących z niego ośmiu ulic do pierwszych przecznic i ul. Targową.

Władze miasta uznały, że uczynienie centrum Koźla przyjaznym i atrakcyjnym dla mieszkańców miejscem jest warte przynajmniej 20 tys. zł. O taką kwotę zmniejszą się bowiem wpływy do budżetu miasta wskutek podjętej decyzji o wprowadzeniu zwolnień.

Galeria zdjęć