To jest archiwalna wersja Portalu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, nieaktualizowana od 31.03.2016 r.
Aktualny Portal Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle znajduje się pod adresem http://www.kedzierzynkozle.pl
2015-12-23 11:15:18
Jarosław Jurkowski

Kędzierzyn-Koźle „świetlną stolicą Polski”?

Już po raz siódmy wystartowała świąteczna akcja „Świeć się z Energą”, w której wybierane są najpiękniej oświetlone polskie miasta. Kto w tym roku zwycięży w zimowej zabawie i zdobędzie nagrodę główną na dobroczynny cel w swoim mieście? Na zwycięzcę ogólnopolskiego czeka energooszczędny sprzęt AGD o wartości 50 tys. złotych, zaś na mistrza regionu o wartości 10 tys. zł.

Grupa Energa już po raz siódmy w ramach projektu „Świeć się z Energą” organizuje plebiscyt miast, w którym zostanie wybrana najpiękniej świątecznie oświetlona miejscowość w Polsce. Wyróżnione miejscowości samodzielnie wskażą instytucje, którym ta nagroda przyda się najbardziej oraz zadecydują, jakiego rodzaju mają to być urządzenia.

Nową „świetlną stolicę Polski” poznamy 26 stycznia. Najpierw z każdego województwa zostanie wyłoniony jeden zwycięzca, do którego trafi nagroda o wartości 10 tys. zł. W drugim etapie zmierzą się mistrzowie województw, którzy będą rywalizować o 50 tys. zł. Przez blisko dwa miesiące trwania zabawy albumy miast-kandydatów można podziwiać m.in. na stronie SwiecSie.pl.

Na Kędzierzyn-Koźle można głosować na stronie: http://swiecsie.pl/plebiscyt-miast/galeria/opolskie/. Głosy można oddawać codziennie, do 11 stycznia. Drugi etap zabawy odbędzie się w dniach 15-25 stycznia.

W poprzedniej edycji do konkursu przystąpiło aż 228 miast. Zwyciężył Połczyn-Zdrój z 35900 głosami. Opolski Wołczyn znalazł się na 10. miejscu.

Organizatorami „Świeć się” są Polska Press Grupa i Energa SA, zaś jego partnerami są: Energa Oświetlenie, Polska Rada Centrów Handlowych, Olympus Polska i oficjalny sklep internetowy akcji sklep.energa.pl.

Galeria zdjęć