To jest archiwalna wersja Portalu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, nieaktualizowana od 31.03.2016 r.
Aktualny Portal Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle znajduje się pod adresem http://www.kedzierzynkozle.pl
2016-01-19 11:34:19
Jarosław Jurkowski

Montować nie pomogli, woleli zniszczyć

Kędzierzyńscy miłośnicy biegania niedługo cieszyli się swoją nową trasą w Koźlu. Zdążyli nią przebiec zaledwie dwa razy. Wandalom najwidoczniej to przeszkadza, bo już zdążyli zdewastować kilka tablic wyznaczających trasę.

Parkrun gości w Kędzierzynie-Koźlu od ubiegłego roku. Biegacze co sobotę spotykają się o godz. 9 i pokonują, każdy swoim tempem, bez ścigania się 5 kilometrów. Większość biegów startowała z ul. Ogrodowej, a organizatorzy każdorazowo montowali i demontowali oznaczenia trasy w okolicznym lesie. Było to mało wygodne, stąd zrodził się pomysł przeniesienia biegu do Koźla, na tutejsze Planty.

W ramach tzw. inicjatywy lokalnej urząd miasta przygotował za prawie 5 tys. zł 25 tablic informacyjnych. Według ustaleń parkrunerów to pierwszy taki przypadek zaangażowania się samorządu w akcję w Polsce. Ze swojej strony miłośnicy biegania zadbali o ich rozmieszczenie i montaż. Trasa biegnie od Domu Kultury „Koźle” aż pod przedszkole nr 21 na ul. Filtrowej i wraca pod dom kultury.

Nowością szlak lśnił ledwie dwie soboty. Niestety domorosłym artystom i siłaczom najwidoczniej tablice przeszkadzały, gdyż uszkodzili, wyrwali lub pomazali kilka z nich.

Kozielski park jest miejscem chętnie uczęszczanym przez mieszkańców. W razie zaobserwowania aktów wandalizmu urząd miasta prosi o kontakt ze Strażą Miejską (tel. 986, 77 40 50 329) lub policją (tel. 997).

Galeria zdjęć