To jest archiwalna wersja Portalu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, nieaktualizowana od 31.03.2016 r.
Aktualny Portal Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle znajduje się pod adresem http://www.kedzierzynkozle.pl
2016-01-27 14:59:19
Jarosław Jurkowski

Teraz dofinansowanie, później monitoring

W urzędzie miasta podpisano umowę o dofinansowaniu policji z budżetu gminy Kędzierzyn-Koźle. - Te 80 tys. zł to czterysta ośmiogodzinnych służb policjantów, w weekendy, święta, które odbędą się tylko na terenie miasta - podsumował Dariusz Szelwicki, komendant powiatowy policji. - Mieszkańców interesuje przede wszystkim to, żeby było bezpieczniej - zaznaczyła prezydent Sabina Nowosielska.

Podczas wspólnej konferencji prasowej była też mowa o pomyśle objęcia całego miasta monitoringiem. Jego obsługą zajęłaby się Straż Miejska, która informowałaby policję o zaobserwowanych wydarzeniach, jak i przekazywałaby nagrania zdarzeń.

- Chcemy ten monitoring zorganizować systematycznie, stworzyć bazę i potem go rozbudowywać – zapowiedziała Sabina Nowosielska.
- Do objęcia całego miasta monitoringiem potrzeba około 60 kamer. Tam gdzie jest monitoring, tam przestępczość spada o 60-70 proc. – uzupełnił Dariusz Szelwicki.

W tegorocznym budżecie miasta na stworzenie koncepcji rozbudowy monitoringu przeznaczono 45 tys. zł. Obecnie Straż Miejska korzysta z siedmiu kamer obserwujących kilka ulic i terenów na terenie osiedli Stare Miasto i Pogorzelec.

Galeria zdjęć