2016-02-01 12:20:01
Martyna Gorzel

"Koziołek 2016"

W hali „Azoty” odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt i chłopców „Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2016”. Był to już jubileuszowy, dziesiąty turniej pod patronatem marszałka województwa opolskiego i prezydenta miasta Kędzierzyn-Koźle, w którym wystąpiły 24 zespoły z Polski, Czech i Niemiec.

Uroczystego otwarcia turnieju dokonały prezydent miasta Kędzierzyn-Koźle Sabina Nowosielska oraz dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 Bożena Łotecka.

Podczas trzech dni turnieju rozegrano na czterech boiskach 72 spotkania, podczas których uczestnicy zaprezentowali umiejętności siatkarskie na wysokim poziomie. Trenerzy obserwowali poczynania młodych sportowców w trakcie imprezy i wybrali najlepszych zawodników turnieju.

Najlepsze zawodniczki turnieju:

MVP
Shirin Korkmaz - Bitterfeld
PRZYJMUJĄCA
Ewa Strzelec - Kędzierzyn-Koźle
ROZGRYWAJĄCA
Julita Osipowicz - Głogów
ATAKUJĄCA
Jagoda Krystkowiak - Głogów
BLOKUJĄCA
Sharon Lohmann - Bitterfeld

Najlepsi zawodnicy turnieju:

MVP
Jakub Sakowski - Warszawa
PRZYJMUJĄCY
Patryk Foltynowicz - Krotoszyn 
ROZGRYWAJĄCY
Aleksander Winiarski - Warszawa
ATAKUJĄCY
Jakub Józwik - Wrocław
BLOKUJĄCY
Mateusz Srocza - Krotoszyn

Kolejność  końcowa  turnieju:   Wyróżniona zawodniczka drużyny:

  1. VC Bitterfeld – Wolfen   Marie Asmus
  2. SOS MKS PIAST Głogów   Oliwia Niemaczek
  3. SOS PG5 K-Koźle    Laura  Jarosz
  4. ŠSK Bilovec     Majda Kubankowa
  5. MUKS POPRAD Stary Sącz   Anna  Orłowska
  6. MKS MOS V LO Rzeszów   Julia Kamuda
  7. UKS OSIEMNASTKA Szczecin  Klaudia Koteras
  8. UKS TYGRYSY Strzelin   Ewelina Kuriata
  9. PG 5 II K-Koźle    Dominika Kochet
  10. SMS ŻAPN Żywiec    Kamila Mrowiec
  11. UKS Śmigiel     Monika Kowalska
  12. BKS ALUPROF Bielsko-Biała  Daria Kowalik

Kolejność  końcowa  turnieju:   

  1. KS METRO Warszawa    Bartosz Nierodzik
  2. UKS PIAST Krotoszyn    Kacper Kostka
  3. SOS GIM. NR 5 Wrocław    Piotr Gembarzewski
  4. MLKS VOLLEY Gubin    Robert Giedrowicz
  5. MKS Czechowice-Dziedzice    Jakub Laszczak
  6. MKS SOS Andrychów    Tymoteusz Ściga
  7. III B PG 5 K- Koźle     Wojciech Gabryś
  8. AMAN NTS TRÓJKA Nakło   Borys Leppert
  9. VC Dresden      Nils Puschel
  10. VOLLEY JUNIORS Thuringen   Pepe Stauß
  11. II A PG 5 K- Koźle     Michał Bobiński
  12. L.E. VOLLEY Leipzig    Moritz Goschel

Galeria zdjęć