To jest archiwalna wersja Portalu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, nieaktualizowana od 31.03.2016 r.
Aktualny Portal Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle znajduje się pod adresem http://www.kedzierzynkozle.pl
2016-03-23 17:49:07
Jarosław Jurkowski

Pokaż dowód, oznakuj psa, kiedyś nie pożałujesz

Mikroczip potrafi zrobić różnicę. A na pewno właścicielowi psa, który się zagubił, uciekł czy został ukradziony. Taka wskazówka może sprawić, że nasze czworonożne szczęście wróci do domu, ku radości wszystkich domowników.

Procedura? Nieskomplikowana: dowodem tożsamości udowodniamy, że mieszkamy w Kędzierzynie-Koźlu. Potem uspokajamy naszego czworonoga, żeby weterynarz mógł mu wszczepić pod skórę mikroczip. Zwierzak jest może średnio zadowolony, ale my mamy pewność, że trafił do elektronicznej bazy danych. Oby nigdy te dane nie były potrzebne, ale w razie W…

Gdzie wyrobić psi dowód osobisty? W kilku sprawdzonych lecznicach:

 1. "San-Wet" Lecznica dla Zwierząt
  Marek Bomba
  ul. Wojciecha Korfantego 19
 2. Usługi Lekarsko Weterynaryjne S.C.
  Krzysztof Kluczniok, Jan Kurzok
  ul. Piastowska 44
 3. Lecznica dla zwierząt
  lek. wet. Lesław Szczerkowski
  ul. Gazowa 1

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle finansuje znakowanie psów od lat. Ta odsłona akcji potrwa do 30 listopada 2017 r. Baza danych jest prowadzona przy współpracy z Polskim Towarzystwem Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt w Gdańsku.

Warto też zadbać, aby nasze dane w systemie były aktualne. Samo życie: pies może zmienić właściciela, cała rodzina się przeprowadza pod inny adres lub czworonóg od nas odchodzi już na zawsze. Pisemne oświadczenie w tej kwestii pozwoli uniknąć zamieszania. Potrzebne druki można otrzymać w siedzibie urzędu miasta ul. Piramowicza 32 lub pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle.