To jest archiwalna wersja Portalu Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, nieaktualizowana od 31.03.2016 r.
Aktualny Portal Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle znajduje się pod adresem http://www.kedzierzynkozle.pl
2016-03-30 10:41:42
Jarosław Jurkowski

Ku czci Jana Pawła II będą pływać całą noc

Pierwszy skok do wody zostanie oddany 2 kwietnia o godz. 21.37, w jedenastą rocznicę śmierci papieża Polaka. W V Opolskiej Sztafecie Papieskiej Olimpiad Specjalnych na pływalni w Kędzierzynie-Koźlu może wziąć udział każdy chętny. Nieważny wiek, byle siły i stan zdrowia pozwalały na przepłynięcie zaplanowanego dystansu. Sztafeta potrwa do godz. 8. rano 3 kwietnia.

Po uroczystym otwarciu sztafety o godz. 21. delegacja Olimpiad Specjalnych zapali też znicz pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

Dzieci i młodzież do 18. roku życia muszą mieć zgodę rodziców/opiekunów, dopuszczalne jest pływanie ze sprzętem pneumatycznym. - Zapisy przyjmujemy od godz. 18. w dniu sztafety w holu krytej pływalni. W pierwszej kolejności popłyną zawodnicy Olimpiad Specjalnych, dzieci i młodzież, a potem liczymy na wszystkich chętnych. Wszystkie przepłynięte przez uczestników baseny będą liczone, a przepłynięta ilość wpisywana na kartę startową i wyświetlana na tablicy ledowej – zapowiada Ewa Hałambiec, jedna z organizatorek.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat uczestnictwa i poczęstunek. Wydarzenie wesprą gmina i powiat Kędzierzyn-Koźle. Patronat nad sztafetą objęli biskup opolski Andrzej Czaja, starosta Małgorzata Tudaj i prezydent Sabina Nowosielska.

- Sztafeta pływacka jest uhonorowaniem papieskiej działalności św. Jana Pawła II wśród ludzi na całym świecie. Dla nas jest momentem integracji i spotkania oraz przesłania pokoju, intencjonalnym wysiłkiem włożonym przez każdego z uczestników, bez względu na to ile ma lat i jaki poziom możliwości pływackich reprezentuje – zaznacza Ewa Hałambiec.